راهنمای طراحی منو: 6 پیشنهاد ساده برای طراحی منوی رستوران

راهنمای طراحی منوی رستوران

راهنمای مطالعه

زمان مطالعه: 6 دقیقه

این مطلب یکی از مهم ترین راهنمایی های ما برای شماست تا افرادی که اکثر اوقات بیرون غذا می خورد و به رستوران شما است را راضی کنید. این عرضه ی رستوران شما برای تمام چیزهایی است که به مشتری پیشنهاد می دهد. آن منوی رستوران است.رستوران شما ممکن است غذاهای استثنایی سرو کند، اما ممکن است اگر آنها را در یک منوی خوب نگنجانید در پرده ی ابهام باقی بماند. مشتریان می خواهند که یک تجربه ی عالی صرف غذا داشته باشند، اما اگر شما با یک منوی ضعیف سر میز آنها حاضر شوید می توانید آنها را از آمدن به رستوران خود پشیمان کنید.

متوجه تفاوت می شوید؟ برای مشتریان ساده تر است که به صورت جذاب تری در منو جستجو کنند. کاربران آنلاین مک دونالد اکنون می توانند به صورت مستقیم از منوی آنلاین خود نیز سفارش دهند. اما اندکی صبر کنید. ابتدا، بیاید به مبانی برگردیم و ببینیم چگونه می توانیم یک منوی فیزیکی تاثیر گذار برای رستوران خود بسازیم.

به نظر چالش برانگیز می رسد؟ به هیچ عنوان! توسط ابزارهای متعدد آنلاین شما می توانید منوی خود را طراحی کنید. این 6 پیشنهاد می تواند به شما کمک کند در بین رقبای خود به زیبایی بدرخشید. بیایید شروع کنیم!

1) شکل منوی خود را درست انتخاب کنید

در حالیکه باید این موضوع را در ذهن داشته باشید که جواب مشخصی برای اینکه بهترین مواد برای منوی شما کدام است وجود ندارد، باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این موضوع بر تصویر مخاطب از برند شما اثر خواهد گذاشت. با ظاهر و احساس کلی، مواد مختلف می توانند تاثیرات متفاوتی را بر مشتریان شما داشته باشند. اگر هدف شما این است که چهره ی رستوارن خود را به عنوان یک رستوران درجه یک و و با فضای لوکس نشان دهید، می توانید از جلد سخت و یا چرم استفاده کنید؛ در حالی که اگر می خواهید از یک مفهوم شیک استفاده کنید، محصولات مبتدی کاغذی بر روی یک تخته شاسی کار را برای شما انجام خواهد داد.

2) طرح بندی را سازمان دهید

مرحله ی بعدی نوبت به طرح بندی می رسد. از بمب باران کردن مشتریان خود به وسیله ی متن های فراوان جلوگیری کنید. آنها در یک رستوران هستند، و نه یک کتابخانه! آوردن پاراگراف هایی از مطالب تنها به مشتریان شما سر درد خواهد داد. ستون بندی و حاشیه ها به سازمان دهی محتوای منو کمک خواهند کرد، اما تعداد زیادی از آنها مشتریان را گیج خواهد کرد. اگر شما در منوی خود بسیاری از کلمات را گنجانیده باشید، عاقلانه است که از اصول فضای منفی استفاده کنید. اما اگر احساس می کنید که کلمات واقعا بر روی منوی رستوران شما تاثیر گذار نمی باشند، استفاده از منوهای با تصاویر به ساختن منوی شما کمک خواهند کرد. از خانواده و دوستان خود بخواهید تا منوی شما را امتحان کنند تا مطمئن شوید مشتریان از طریق منو متوجه خواهند شد که شما چه غذاهایی را سرو می کنید.

شما می توانید از منوهای کودکان که با نقاشی های ساده طراحی شده اند استفاده کنید. در نهایت، هر آنچه را که در منو میگنجانید هویت رستوران شما را نشان می دهد. به عنوان مثال رستوران های ناهار خوری اغلب از ظاهر های ساده استفاده می کنند. اکنون نیازی نیست که شما بابت این موضوع خیلی خود را اذیت کنید. ابزارهای آنلاین بسیاری با طراحی های از قبل آماده شده برای طراحی منوی شما در دسترس می باشند.

3) برای زیبایی بیشتر به فونت ها توجه کنید

به فونت تایپی خود فکر کنید. کلمات بخش عمده ای از منوی شما را تشکیل خواهند داد، و به این دلیل است که تایپ جنبه ی بسیار ضروری را در طراحی منوی شما در بر خواهد گرفت. مشتریان می خواهند از طریق منوی شما سفارش خود را بدهند و فونت بسیار پیج در پیچ این کار را برای آنها غیر ممکن خواهد کرد. فونت های شما باید تُن و احساس کلی منو را کامل کند.

از آنجایی که طراحان بسیاری از قبل گفته اند، از سه نوع حروف تایپی در یک صفحه استفاده کنید که موجب هرج و مرج نشود. فونت ها نیز به شخصیت برند شما اضافه خواهند کرد، که این امر دلیلی برای انتخاب فونت به صورت عاقلانه می باشد. برای منوهای با سبک ویکتوریایی، فونت های تجملی و دارای جزئیات ممکن است کاربرد داشته باشند؛ اما فونت های ساده که برای چشم ها ملایم می باشند باید برای کامل کردن ظاهر کلی منو استفاده شوند. البته، موارد دیگری که باید به آنها اشاره شود استفاده از تکنیک مانند فاصله گذاری، زخیم و مورب کردن می باشند.

تنها به فونت های معمولی و عادی اکتفا نکنید؛  dafont.com را برای دانلود رایگان بیش از 10000 فونت برای منوی رستوران خود جستجو کنید.

4) نحوه ی قرار دادن محتوا

به نظر می رسد هرچه زمان می گذرد توجه مشتریان کمتر می شود. در حقیقت، در حال حاضر این رقم به کمتر از 8 ثانیه می رسد! محدود کردن اندازه ی منو و نحوه ی قرار دادن محتوا به صورت استراتژیک ممکن است تنها راهی باشد که با این مشکل رو به رشد مبارزه می کند.

یا منوی سایز کوچک طراحی کنید یا مشتریان خود را از دست می دهید. دارن تریستانو، مدیر اجرایی اسبق مشاوره و جستجوی رستورانهای تکنامیک بیان می کند که میانگین آیتم های منوی رستوران ها در سال 2014 روند رو به کاهش داشته است. منوهای با سایز کوچک تر شهرت بسیاری به دست آورده اند، و کیفیت غذاها و سرویس دهی معمولا دلایل آن ذکر شده اند. اگرچه، بسیاری از رستوران ها از منوهای بزرگ جهت آوردن غذاهای متعدد در منو استفاده می کنند. یک راه این است که شما غذاهای پر فروش را در ابتدای منو قرار دهید. برای بدست آوردن اطلاعات در مورد میزان فروش محصولات می توانید از یک نرم افزار رستوران استفاده کنید و از گزارشات این نرم افزار کمال بهره را ببرید.

اما در اینجا مهم ترین مطلب آورده می شود: محل جایگیری محتوا. بسیاری بیان می کنند که گوشه ی بالا سمت راست بهترین جایی است که چشم مشتریان اول از همه به آن می افتد. اما هنوز برای تصمیم گیری زود است. یک مطالعه در دانشگاه سانفرانسیسکو نشان داده است که مشتریان همانگونه که یک کتاب را می خوانند شروع به خواندن منو می کنند.

مشتریان همچنین دو آیتم اول در لیست منو را به خاطر می آورند و خریداری می کنند و یا آخرین آیتم در هر گروه. حالا شما می دانید که پر سود ترین غذاهای خود را در کدام قسمت منو بگنجانید!

در ادامه، آخرین چیزی که شما به دنبال آن هستید رضایت مشتریان خود از غذاهای رستوران شما است. در عصری که هوشیاری در زمینه سلامتی افزایش داشته است، می توانید لیستی از غذاها برای افرادی که آلرژی دارند و لیست غذاهایی با شمارش کالری برای رژیم های معین برای کسانی که به آنها نیاز دارند در نظر بگیرید. و فراموش نکنید که پیشنهاد سرآشپز را نیز به لیست خود اضافه کنید.

5) از کلمات مناسب استفاده کنید

توصیف آیتم ها درآمدی بر غذاهای شما می باشند، بنابراین زمان مناسبی را برای پیدا کردن کلمات مناسب جهت این امر اختصاص دهید. شما مجبور نیستید یک مقاله بنویسید و از زبان پیچیده استفاده کنید؛ به سادگی مطمئن شوید از صفت هایی استفاده می کنید که تخیل بصری مشتری شما را به بهترین نحو به کار خواهد انداخت. به خاطر داشته باشید که هدف اصلی آگاه کردن مشتری راجع به غذاهای شماست. بنابراین به کوتاه ترین نحو ممکن و در عین حال تاثیرگذار منوی خود را آماده کنید. بهتر است شما از کلماتی که توجه مشتری را جلب می کنند استفاده کنید تا کلمات تخصصی مورد استفاده در آشپزخانه.

6) مشتریان خود را با تصاویر فریفته کنید

تصاویر و گرافیک ها، اگر به درستی استفاده شوند ( و با کیفیت بالا)، می توانند جذابیت منوی شما را بالا ببرند. اگرچه، تصاویر بسیار زیاد می توانند منوی شما را سبک و جوانانه جلوه دهند. بنا بر گفته ی Rapp عکسی که به صورت حرفه ای گرفته می شود می تواند فروش آن غذای بخصوص را تا 30% افزایش دهد.

مهم تریم مسئله ی قابل اشاره در مورد تصاویر و گرافیک ها تناسب رنگی می باشد. تنها در صورتی که رستوران شما یک رستوران فانتزی با تم مخصوصی مانند اسب تک شاخ است می توانید از رنگ های متعدد استفاده کنید، در غیر اینصورت ممکن است بهتر باشد از استفاده ی تمامی هفت رنگ موجود در رنگین کمان برای طراحی منوی خود دوری کنید. تنها بر چند تایی که به شما اجازه می دهند هویت رستوران خود را به نمایش بگذارید تمرکز کنید.

مانند اینکه رنگ قرمز اغلب موجب افزایش اشتها می شود، رنگ سبز نشان دهنده ی سلامتی است و رنگ آبی یادآور غذاهای دریایی اقیانوس ها می باشد، تُن های رنگی دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید از آنها استفاده کنید.

ما راجع به منوی فیزیکی صحبت کردیم ، اما منوی های آنلاین چطور؟

تمامی رستوران ها تنها یک منوی فیزیکی دارند. با اینحال، یک منو هرگز نمی تواند کافی باشد. مشتریان علایق و نگرش های در حال تغییری دارند، به خصوص در مورد صنعت رستوران داری. اگر این موارد دلایل کافی نیستند، امروزه رستوران ها تحت فشار برای استفاده از تکنولوژی هستند. آیا راجع به تکنولوژی صحبت کردیم؟ بله درست است. بنا بر مطالعات، 80% مشتریان می خواهند منو را قبل از اینکه خود به رستوران بروند ببینند. حتی امروزه سفارش آنلاین غذا نیز به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

اگر به فکر آن هستید که منوی خود را به صورت آنلاین نیز ارائه دهید، کار درستی انجام می دهید. زمانی که صحبت از غذا به میان می آید منوهای آنلاین و یا فیزیکی همیشه اولین احساس را در مورد رستوران شما به مشتریان می دهند. پس همیشه به خاطر داشته باشید که چگونه می توانید بهترین منو را برای مشتریان خود بر مبنای پیشنهادهایی که در بالا آمده است، درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط