بهترین آهنگ ها مخصوص رستوران و پخش در محیط رستوران

بهترین آهنگ های مخصوص پخش در محیط رستوران

راهنمای مطالعه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

سر و صدا یکی از مهم‌ترین شکایاتی است که صاحبان رستوران از سوی مشتریان ناراضی با آن رو به رو می‌شوند. اما مطالعات نشان داده است که موسیقی مناسب در واقع باعث افزایش فروش و القای احساسات مثبت در مشتریان می‌شود. در حالی که برخی از افراد ممکن است نسبت به دیگران ادراکی بیشتری نسبت به موسیقی داشته باشند، بسیاری از مشتریان می‌گویند که صدای آن باعث حواس پرتی و کاهش اثر سر و صدای دیگران خواهد شد. اما با توجه به این موارد، بهترین آهنگ‌ها برای رستوران شما کدام‌اند؟ برای دریافت پاسخ این سوال، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بهترین آهنگ‌ها مخصوص رستوران‌های سنتی و معمولی

این رستوران‌ها به دلیل ارائه محصولی با کیفیت که کمی گران‌تر از اقلامی است که در رستوران‌های فست فود سرو می‌شود، شناخته می‌شوند و مطالعات نشان می‌دهند که میزان فروش آنها نسبتا پایدار است. افرادی که در چنین مکان‌هایی غذا می‌خورند به محیط زیست و تأثیر انتخاب‌هایشان بر محیط زیست اهمیت می‌دهند. به همین دلیل، هنگام انتخاب موسیقی برای یک رستوران سنتی، باید به احساس طراوت و تازگی توجه ویژه‌ای داشت. اگر بودجه کافی برای مدیریت و راه اندازی رستوران را دارید، می‌توانید از موسیقی زنده هم استفاده کنید.

مجموعه آهنگ‌های بی‌کلام لایت برای رستوران

https://www.amazon.com/London-Nightlife-Collection-Background-Restaurant/dp/B00UXOW35I

مجموعه آهنگ‌های سنتی برای رستوران

https://madarmusic.ir/resturant-song/

بهترین آهنگ‌ها مخصوص رستوران‌های فست فود

مسئله ای که در فست فودها، اهمیت زیادی دارد؛ مدیریت زمان و توجه به ساعت است. معمولا افرادی که به فست فودها مراجعه می‌کنند، غذای خود را می‌گیرند و به جای دیگری برای صرف غذا می‌روند. تحقیقات به نقل از Science Daily نشان می‌دهد که 20 درصد از مشتریان فست فودها هنگام قرار گرفتن در معرض موسیقی با تمپوی سریع و صدای بند، یک غذای ناسالم سفارش داده‌اند. اگر می‌خواهید مشتریان خود را برای انتخاب از یک منوی چرب و ناسالم ترغیب کنید، باید در انتخاب موسیقی دقت داشته باشید.

مجموعه اهنگ‌های شاد برای رستوران

https://wynk.in/music/song/happy-restaurants/hu_63053315

بهترین آهنگ‌ها مخصوص رستوران‌های قومیتی

بسیاری از رستوران‌ها غذاهایی را سرو می‌کنند که مربوط به کشور خاصی است. در چنین رستورانهایی، افراد معمولا به شنیدن موسیقی‌هایی مرتبط با همان کشور علاقه مند هستمد.

مجموعه اهنگ‌های خارجی برای رستوران

https://www.jiosaavn.com/song/english/RxAJUiZHVVQ

مجموعه آهنگ‌های ترکی برای رستوران

بهترین آهنگ های ایرانی و خارجی ، ترکی مناسب کافه و رستوران

پخش آهنگ در رستوران چه اهمیتی دارد؟

بر اساس نتایج مطالعات جهانی، نخستین و قوی‌ترین شاخص حسی که مفهومی از رستوران در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند،  صدای موسیقی است که در فضای رستوران به گوش می‌رسد. یک رستوران به دلیل فضای خاصش تا حد زیادی خاطره انگیز و لذت بخش است. اما جالب است بدانید که با پخش موسیقی، حواس و عواطف مشتریان تحریک شده و جلوه فضای کلی محیط هم بیشتر می‌شود. طعم خوب غذا، رفتار خوب گارسون و طراحی خوب فضا همه باید ترکیب شوند تا یک برند منسجم را در ذهن مخاطب به تصویر بکشند.

موسیقی رستوران می‌تواند میزان فروش و رضایت مندی مشتریان از رستوران شما را افزایش دهد. تحقیقات انجام شده توسط Soundtrack Your Brand (یک شرکت تحت حمایت Spotify) اهمیت موسیقی رستوران را ثابت کرد. در این مطالعه، نزدیک به 2 میلیون مشتری و 16 رستوران مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نتایج نشان داد که پخش «موسیقی متناسب با برند» یا موسیقی که شخصیت برند شما را بیان می‌کند، باعث ایجاد احساسات مثبت در بین مشتریان و افزایش فروش می‌شود.

نکاتی که هنگام پخش موسیقی در رستوران باید در نظر داشته باشید

نکاتی که هنگام پخش موسیقی در رستوران

میزان بلندی صدای موسیقی

به خاطر داشته باشید، موسیقی که در رستوران پخش می‌کنید، نباید نقش پر رنگی ایفا کرده و توجه افراد را بیش از اندازه به خود جلب کند؛ مگر آنکه موسیقی زنده را برای رستوران خود انتخاب کرده باشید. این بدان معناست که در بیشتر موارد، موسیقی شما نباید آن‌قدر بلند باشد که تمرکز مشتریان شما بر روی غذای را دشوار کند.  بر اساس مقاله‌ای که در LS Retail منتشر شده است، موسیقی بسیار بلند می‌تواند حس چشایی مشتریان را کاهش دهد.

همچنین موسیقی باید به اندازه کافی بلند باشد تا برخی صداهای ناخوشایند مرتبط با رستوران‌ها را بپوشاند. مشتریان شما ممکن است مایل نباشند مکالمات دیگر مشتریان و صدای فریاد کارکنان آشپزخانه شما در مورد سفارش‌های را بشنوند. این بدان معناست که موسیقی شما باید به عنوان یک بافر عمل کند، یعنی هم شنیده شود و هم موجب آزار مشتریان نشود.

هنگام پخش موسیقی در رستوران، چندین بار در طی روز، میزان بلندی صدا را بررسی کنید. ممکن است که در زمان اوج شلوغی رستوران، نیاز باشد که صدای موسیقی را کمی بلندتر کنید و یا برعکس!

تمپوی موسیقی

محققانی در Psychology Today، پیشنهاد می‌کنند که آهنگ‌هایی با تمپوی بلند و سریع، سیستم جنگ یا گریز بدن را تحریک می‌کنند. با فعال شدن این احساسات در بدن، تمایل فرد برای سریع‌تر غذا خوردن، بیشتر می‌شود. زیرا بخش‌هایی از بدن ما برای فرار آماده می‌شوند و ممکن است که در یک وعده غذایی طولانی احساس راحتی نکنیم. بنابراین اگر نمی‌خواهید که مشتری هنگام صرف غذا، استرس زیادی را تجربه کند، باید به تمپوی موسیقی توجه داشته باشید؛ مگر آنکه بخواهید مشتریانتان در مدت زمانی کوتاه رستوران شما را ترک کنند. این بدان معناست که برخی از انواع موسیقی که ممکن است در مکان‌های دیگر از آن لذت ببرید، از جمله موسیقی ورزش یا موسیقی رقص، ممکن است برای غذا خوردن مناسب نباشند.

بازخورد مشتری

بازخوردی که از مشتریان خود می‌گیرید، در انتخاب بهترین آهنگ‌های مخصوص رستوران، تاثیر زیادی دارد. گرچه راضی نگه‌داشتن همه مشتریان غیرممکن است، اما به دغدغه آنها گوش کرده و سعی کنید یک پلی لیست ترکیبی از موسیقی‌های متنوع داشته باشید. وظیفه شما این است که موسیقی متناسب با نام تجاری و تجربه‌ای که برند شما ارائه می‌دهد ارائه دهید.

راهنمای انتخاب آهنگ برای رستوران

انتخاب از میان بهترین آهنگ‌های مخصوص رستوران، با توجه به تاثیر این موضوع در تجربه مشتری، اهمیت زیادی دارد. اگرچه انتخاب موسیقی خوب برای رستوران اغلب نادیده و کم اهمیت گرفته می‌شود؛ انتخاب اشتباه می‌تواند در میزان رضایت مشتری از رستوران و حتی غذایی که میل کرده است، تاثیر منفی داشته باشد. پس اگر به دنبال بهترین آهنگ‌های مخصوص رستوران هستید، هنگتم انتخاب به موارد زیر توجه داشته باشید:

توجه به تم و طرح کلی رستوران

هنگام انتخاب آهنگ برای رستوران، باید به تم و طرح کلی که برای رستوران خود انتخاب کرده‌اید، توجه داشته باشید. برای توجه به این مورد، باید به سؤالات زیر پاسخ دهید:

  • چه غذاها و یا نوشیدنی‌هایی عرضه می‌کنید؟
  • قصد دارید مخاطب هنگام شنیدن اسم رستوران شما چه تصویری در ذهنش نقش ببندد؟
  • ویژگی‌ها یا علاقه‌مندی‌های مخاطب هدف و مشتریان شما چیست؟

نکته کلیدی این است که همه چیز را مطابق با ترجیحات مشتریان تنظیم کنید نه ترجیحات شخصی شما یا کارکنانتان! لازم به ذکر است که پاسخ به این سوالات نه تنها برای انتخاب از میان بهترین آهنگ‌های مخصوص رستوران، بلکه برای طراحی دیگر مانند مبلمان و نور شما تأثیر خواهد گذاشت. بعد از تعیین طرح و تم رستوران، می‌توانید نوع موسیقی مناسب را تعیین و انتخاب کنید. البته به خاطر داشته باشید که همیشه هم نباید در چارچوب‌ها باقی بمانید و می‌توانید با ایجاد کمی تنوع، تجربه‌ای به یاد ماندنی برای مشتریان خود ایجاد کنید.

موسیقی زنده یا پخش از دستگاه!

بعد از انتخاب نوع موسیقی، باید در مورد اینکه موسیقی توسط گروهی به صورت زنده اجرا شود و یا توسط دستگاه‌های با کیفیت پخش شود هم تصمیم بگیرید. موسیقی زنده این قدرت را دارد که افراد را با یک تجربه مشترک دور هم جمع کند، احساسات آنها را تحریک کند و باعث شود که مهمانان شما احساس تمایز و خاص بودن را تجربه کنند. بسته به پلی لیستی که انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از یک باند یا پیانیست در رستوران خود برای موسیقی زنده استفاده کنید.

اما در شرایط فعلی ایران، پخش موسیقی زنده در رستوران‌ها چندان رواج ندارد و شاید تعداد انگشت شماری از رستوران‌ها از این متد برای افزایش جذابیت رستوران خود استفاده کنند. علاوه بر این، بسیاری از رستوران‌ها بودجه کافی برای موسیقی زنده ندارند و می‌توانید از دستگاه پخش موسیقی با طیف وسیعی از آهنگ‌های متنوع استفاده کنید.

انتخاب انواع موسیقی متناسب با شرایط و مناسبت‌های مختلف

قطعا افراد برای جشن گرفتن مناسبت‌های مختلف به رستوران شما مراجعه خواهند کرد و شما باید این مناسبت‌های مختلف را پیش بینی کرده و برای هرکدام یک پلی لیست داشته باشید. به عنوان مثال، اگر شما در رستوران خود صبحانه سرو می‌کنید، باید یک پلی لیست آرام برای این موقع از روز داشته باشید.

  • موسیقی پیشنهادی برای زمان صبحانه: صدای آرام و نشاط آور
  • موسیقی پیشنهادی برای زمان ناهار – آهنگ‌های کمی پرانرژی تر
  • موسیقی پیشنهادی برای اوقات شاد در رستوران: موسیقی زنده
  • موسیقی پیشنهادی برای شام: ترکیبی از آهنگ آرام و پرانرژی

خلاصه مطلب

موسیقی تأثیر عاطفی، فکری و حتی جسمی بر جسم، قلب و ذهن انسان دارد. موسیقی آرام بخش می‌تواند تنفس نوزادان نارس را تثبیت کند و به رشد آنها کمک کند. حتی نشان داده شده است که انواع خاصی از موسیقی بخش‌هایی از مغز را تحریک کرده و حافظه را تقویت می‌کند. موسیقی بر روحیه، سطح انرژی، نحوه درک ما از جهان و حتی طعم غذا در رستورانی که در آن غذا می‌خوریم تأثیر می‌گذارد. با توجه به این موضوعات، در این مطلب به معرفی بهترین آهنگ‌ها مخصوص رستوران پرداختیم. امیدواریم که آهنگ‌ها معرفی و نکات بیان شده در این مطلب، برای شما مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط