11 راهی که پول شما را در رستوران داری ذخیره می کند

راهنمای مطالعه

زمان مطالعه: 3 دقیقه

با پیشرفت تکنولوژی زندگی باید ساده تر شود، درست است؟ اما متاسفانه امروزه سطح استرس جامعه بالا رفته و شاید افزایش تقاضا برای رفتن به رستوران یکی از دلایل محکم و قاطعی باشد که افراد به دور از هیاهوی روزانه می خواهند وقت خود را در آن جا سپری کنند. استفاده از یک نرم افزار رستورانی خوب اولین قدم در شروع پیشرفت تکنولوژی است و باید برای پیشرفت های بعدی خود را آماده کنید.

مطمئنا رسیدن به نتیجه سریع تر و ارزان تر، آرزوی هر فردی است. در زیر همین متن 11 تست برای رستوران آورده شده که قبلا ثابت شده و با اجرا کردن این آزمایشات، مدیر رستوران می تواند در هزینه و سرمایه خود صرفه جویی کند.

1. منوی ساده

منوی شما دارای چند مورد است که باید از آن خلاص شوید و این عوامل می تواند در فروش شما تاثیر منفی بگذارد. مهم نیست از که منوی شما از قسمت هایی تشکیل شده که قبلا از آن استفاده کرده اید، اگر آن ها برای شما پول نمی شوند، از دستشان خلاص شوید.

یاد بگیرید که موارد مورد نیاز برای ایجاد برش در منوی شما چیست. این مساله می تواند در فروش شما تاثیر بسیار خوبی بگذارد.

2. خرید بیشتر از فروشندگان کم تر

هیچ کس از شما و رستوران تان مهم تر نیست. هر هفته قیمت ها را بررسی می کنید و هر کدام که ارزان ترین است را انتخاب می کنید. در حالی که این بازی می تواند برای شما خطرناک باشد.

فروشنده مورد علاقه خود را با نام تجاری خود انتخاب کنید و با وی یک توافق نامه در خصوص خرید ببندید تا برای فروش مواد غذایی به شما تخفیفات ویژه ای بدهد. مسلما فروشندگان عمده عاشق کسانی هستند که برای چندین بار از آن ها خرید می کند و این مساله می تواند در کاهش هزینه های اضافی بسیار موثر باشد. پس چیزی که این جا اهمیت دارد خرید بیشتری از فروشندگان کم تر داشته باشید.

3. استراتژی قیمت گذاری منو را بازنویسی کنید

وقتی منوی شما به 95 یا 99 مورد برسد مسلما قیمت گذاری آن ها سخت می شود. مسلما در عصر حاضر با توجه به نوسانات شدید مواد غذایی، ممکن است ماهیانه قیمت ها دچار نوسان شود. مشتریان خود را شوکه نکنید به صورت تصادفی می توانید قیمت ها را مثلا مقدار کمی افزایش دهید تا اگر قیمت ها واقعا دچار نوسان شدید شد، شما را نگران نکند.

4. زمانی که ظروف کثیف زیاد است از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

به طور جدی تیم شما نباید هرگز ماشین ظرفشویی را برای یک یا دو بشقاب روشن کند. زیرا این کار تمام آب و مواد شوینده را به هدر می دهد.

5. روشنایی LED را تغییر دهید

مسلما استفاده از لامپ های کم مصرف اما با روشنایی مناسب طوری که برای دید مشتری مشکلی ایجاد نکند. می تواند صرفه جویی مناسبی را در هزینه های شما به عمل آورد.

6. از توالت های کم جریان استفاده کنید

یک توالت قدیمی چیزی در حدود 5 گالن تخلیه می کند در حالی که جریان کم تری در حدود 1 گالن می دهد. احتمالا می توانید برخی از برنامه ها را برای جبران هزینه ها در رستوران خود پیدا کنید.

7. باز و بسته کردن کم تر یخچال

هر بار که درب یخچال را باز می کنید هوای سرد به معنای پول از آن خارج می شود. درب یخچال را آن قدر باز و بسته نکنید و یک چیزی را که برای اولین بار می توانید از یخچال بیرون آورید بخاطر آن سه بار درب یخچال را باز نکنید.

8. بهینه سازی ایجاد کنید

مسلما در مکانی که کارکنان ضعیف حضور داشته باشند و کار خود را به درستی انجام ندهند، به مرور تاثیر منفی بر روی دیگر کارمندان رستوران خواهند گذاشت. سعی کنید تیم خود را یک دست کنید و کارمندان وظیفه شناس و کاری برای رستوران خود استخدام کنید.

9. فروش محصولات فصلی

برای هر فصل باید غذاهای مخصوص آماده کنید. برای این کار بایستی آمادگی کامل داشته باشید و هر ماه یکبار با تامین کنندگان خود جلسه بگذارید تا حساب سرانگشتی برای تهیه لوازم مورد نیاز خود داشته باشید. پس مهم ترین مساله برنامه ریزی شما برای فروش محصولات فصلی است که در زمینه تامین آن با مشکل مواجه نشوید.

10. خوش رفتاری با مشتری

یک سیستم مدون در جهت پاسخ گویی به مشتریان خود داشته باشید. تمام سعی خود را بکنید مشتری که برای اولین بار وارد رستوران شما می شود را راضی نگه دارید و وی را تبدیل به مشتری وفادار خود سازید. اگر بتوانید این کار را به درستی انجام دهید. بعد از یک سال وضعیت درآمدی خود را بسیار تغییر خواهید داد. پس رعایت تمامی استاندارد های مربوط به چگونگی رفتار با مشتریان می تواند بسیار موثر باشد.

11. هزینه یابی کیفیت

یکی از مهم ترین پارامترهای مربوط به رستوران داری و هر کسب و کار دیگری، مبحث هزینه یابی کیفیت است. این یکی از شاخه های رشته حسابداری است و تعیین می کند که سرمایه خود را در چه مواردی باید خرج کنید.

تغییری را در رستوران خود ایجاد نکنید، مگر این که با دلیل و منطق متوجه شوید که اعمال این تغییر می تواند بهبود را در رستوران شما ایجاد کند. شما اگر مدیر یک فست فود باشید می توانید با استفاده از یک نرم افزار فست فود خوب می توانید در مدیریت بهتر هزینه ها فعالیت هایی را انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط