4 چالش رایج در مدیریت کافی شاپ و چگونگی شناسایی آنها

چالش های رایج در مدیریت کافی شاپ

راهنمای مطالعه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

راه اندازی و اداره کردن کافی شاپی برای خودتان هرگز کار راحتی نخواهد بود. ما کاملا به این نکته آگاه هستیم. در کنار تمامی کارهای مرتبط با علامت تجاری و کارهای ناتمام کاغذی که مجبور به پیشرفت در انجام آن هستید، چالش های دیگری نیز وجود دارد که با آنها روبه رو خواهید شد، که شمار بسیاری از آنها وجود دارد که موجب شکست خوردن یک کافه می شود، و یا حداقل موفقیتی را که مالک کافی شاپ در نظر داشته به حداقل می رساند.

ما نمیخواهیم شاهد دست و پنجه نرم کردن کافه ی دوست داشتنی شما با مشکلات باشیم بنابراین اینجا بهترین راهنمایی های خود را که می توانید به وسیله ی آن بزرگترین چالش هایی را که یک کافی شاپ تازه احداث شده با آن رو به رو می شود بشناسید و بدانید چگونه با آنها رو به رو شوید.

بیایید با رایج ترین آنها شروع کنیم:

آماده سازی سرویس فوق العاده برای مشتریان

بخاطر داشته باشید مشتریان تنها بر اساس اینکه کافه داران چگونه قهوه درست می کنند و گوشت ها و تخم مرغ ها تا چه اندازه خوب پخته شده اند به کافه ی شما امتیاز نمیدهند. در رقابت با تعداد زیادی از کافه های رقیب شما که آنها میتوانند به آنجا بروند، مشتریان شما به سرویس کلی تاسیسات شما نیز توجه خواهند کرد. بنابراین این به معنای این است که شما باید اطمینان حاصل کنید که نیاز به تجربه های زیادی در کافه ی خود دارید-از محل صندلی ها گرفته تا روند رزرو میزها، غذاها با چه سرعتی سر میزها برده میشوند، خدمه ی شما تا چه میزای مودب و کمک کننده عستند، تا نحوه ی پرداخت. هیچ چیزی بدتر از آن نیست که وارد کافه ای شده و شما برای سفارش دادن پانزده دقیقه منتظر بمانید، که در آن صورت آوردن غذا به طول خواهد انجامید.

راه حل ما:

مسائل را برای مشتریان خود ساده سازی کنید. وارد شدن، پیدا کردن میز، سفارش دادن و پرداخت را برای آنها سریع و آسان کنید. این مسئله تنها شامل سرویس دهی دوستانه نمی باشد- بلکه تمامی مسائلی را که ممکن است برای آنچه آنها می خواهد دشوار کند از سر راه بردارید.

با افزایش سفارش دهی آنلاین و ابزارهای سفارش دهی برای کافی شاپ ها و رستوارن ها دیگر بهانه ای وجود ندارد که این روند را آسان نکنید. فراموش نکنید که از یک وبسایت پاسخگو، و کاربردی برای کاربران جهت تجربه ی جستجو استفاده کنید و این موارد را هنگام سفارش دهی حض.ری نیز استفاده کنید: اطمینان حاصل کنید که چیزی سد راه روند سفارشی دهی آسان، ساده و سریع نمی شود.

ارائه ی منوی صحیح

با وجود رستوران های معروف و کافی شاپ های پر متقاضی، چرا مشتریان باید ترجیح دهند کافه ی شما را انتخاب کنند؟

مکان کافه ی شما ممکن است یک فاکتر مهم باشد، اما تنها فاکتور نیست، بلکه غذاهایی که در رستوارن شما سرو می شود نیز بسیار مهم میباشند. به بیان ساده تر، شما باید منویی بسیار خوب برای مشتریان خود تدارک ببینید. اگرچه، این کار آنطور که به نظر می رسد ساده نمی باشد.

در حقیقت، این کار بسیار دشوار می باشد. اگر به آنها پیشنهادهای کمی بدهید احساس رضایت نخواهند کرد. اگر به آنها پیشنهادات زیادی بدهید انتخاب برای آنها دشوار خواهد شد. انتخاب تعادل صحیح ممکن است به نظر غیر ممکن برسد.

پیشنهاد ما:

به جستجو بپردازید. صحبت کردن با مشتریان مورد نظر شما و سوال کردن راجع به بازخورد آنها بسیار کمک کننده خواهد بود. یک مکالمه ی غیر رسمی و سریع با آنها داشته باشید بنابراین شما متوجه ذائقه و ترجیح آنها خواهید شد. شما همچنین میتوانید از طریق صفحه های شبکه ی اجتماعی نظرات آنها را جویا شوید. و یا شاید کارتهایی جهت نظر سنجی برای آنها بفرستید. حتی از روی نرم افزار کافی شاپ نیز متوجه شوید گزینه از منوها بیشتر مورد علاقه مشتریان شما است. بنابراین در نهایت شما می توانید منوی عالی را که در نظر دارید طراحی کنید.

سفارش تجهیزات برای کالاهایتان

تا اینجا شما توانسته اید منوی خود را درست کنید و کافی شاپ شما یک سرویس عالی برای مشتریان خود ارائه خواهد داد. اما به خاطر داشته باشید که تمامی اینها بدون داشتن مواد کافی در انبار بلا استفاده خواهد بود. راه حل چیست؟ هر چیزی را که لازم دارید از قبل از فروشنده مواد خود بگیرید. اگرچه، این کار نیز یکی دیگر از جنبه های کافه داری است که می تواند سخت تر از آنچه به نظر می رسد باشد:

  • تعدادی زیادی از تهیه کنندگان مواد وجود دارند که شما باید با آنها تماس بگیرید؛
  • روند تهیه ی سفارش آنها بسیار پیچیده می باشد؛
  • و سر شما به شدت شلوغ است

پیشنهاد ما:

  • بر روی یک سیستم مدیریت سرمایه گذاری کنید. تکنولوژی در حال پیشرفت است، پس چرا از آن استفاده نکنیم؟ پایگاه داده های مدیریتی روند سفارش دهی را آسان می کنند و به شما این قدرت را می دهند که سفارش های خود را از طریق تلفن های هوشمند و یا تبلت، در عرض یک دقیقه به ثبت برسانید.
  • حتی پایگاه های سفارش دهی وجود دارند که به شما امکان می دهند سفارش های خود را به آسانی به روز رسانی کنید و یا سفارش دهی سر میزها را بصورت خودکار انجام دهید. حالا اگر سر شما شلوغ است یا خیر، میتوانید چیزهای مختلفی را از تهیه کنندگان مناسب شما، از یک مکان مشخص و یک زمان مشخص دریافت کنید.

بازاریابی برای کافه ی شما

به وجود آوردن یک برند میتواند آسان باشد، اما ارتقا دادن آن چطور؟ ما اینطور فکر نمیکنیم. بخصوص اگر شما تجربه ی کافی، ابزار مناسب و یا بودجه ی کافی برای بازاریابی نداشته باشید. بدون داشتن یک استراتژی هوشمندانه شما پول خود را هدر داده اید و یا بر سود تجارت خود تاثیر گذاشته اید چرا که توجه مشتریان جدید خود را جلب نکرده اید.

پیشنهاد ما:

در سایت های سفارش آنلاین غذا حضور داشته باشید. امروزه بازاریابی اینترنتی یکی از باید میباشد و یکی از ارزانترین راه های ارتقا تجارت شما میباشد. کمپین های شبکه اجتماعی ایجاد کنید تا در فضای اینترنتی شهرت پیدا کنید، یا یک وبسایت خوب داشته باشید که مشتریان بتوانند به منو و تمام پیشرفت های شما دسترسی داشته باشند. داشتن بلاگر ها و افراد موثر در شبکه های اجتماعی که رستوران شما را معرفی کنند تفاوت بسیاری ایجاد خواهد کرد- برخی اوقات تنها با یک غذای ارزان و رایگان. صحبت کردن در مورد ارتقا شغلی شما، پیشنهاد تخفیف، پیشرفت ها، و برنامه های وفاداری استراتژی های بازاریابی موثر میباشند.

به دست آوردن موفقیت شغلی نیاز به کار بسیار سخت و دانش دارد. زمانی که شما این چالش ها را به خوبی درک کنید و به هدف خود بیاندیشید، مطمئنا به مقصد خود خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط