3 ایده هوشمندانه برای شروع یک رستوران برای تازه کاران

ایده هوشمندانه برای شروع یک رستوران برای تازه کاران

راهنمای مطالعه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

صنایع غذا و نوشیدنی در هند در طول سالهای متمادی به طرز قابل توجهی افزایش یافته است. این میزان در سال 2016 تا حدود 309111 روپیه برآورد شده است و بنظر می رسد تا سال بعد حدود 10% نیز افزایش خواهد یافت و تا سال 2021  به 498130 روپیه خواهد رسید. این میزان به نوبه خود باعث می شود تا صنعت غذا و صنایع غذایی بسیار سودآور باشند. با توجه به شرایط، بسیاری از افراد کار خود را از همین عرصه آغاز کرده اند. اگر شما نمیتوانید یک رستوران مناسب را افتتاح کنید، چندین ایده کاربردی و جذاب می تواند توجه بسیاری از صاحبان این مشاغل و مشتریان مختلف را به خود جلب کند.

آیا شما هنوز در انتخاب ایده استارتاپی مورد نظر خود دچار تردید و دودلی هستید؟ نگران نباشید؛ متن زیر را بخوانید و ایده های راه اندازی مختلفی را که میتوانید از آن ها استفاده کنید مورد بررسی قرار دهید.

ایده های راه اندازی رستوران

افتتاح و راه اندازی رستوران به هیچ وجه کار ساده ای نیست بویژه اگر شما به تازگی وارد این صعنت شده اید و هیچ پیشینه ای در آن ندارید. در چنین شرایطی شما باید بودجه و پتانسیل خود را به دقت مورد بررسی قرار دهید و فرمتی را انتخاب کنید که می توانید ریسک های همراه با آن را نیز پذیرا باشید.

تصور کنید که یک رستوران خوب را افتتاح کرده اید و پس از گذشت یکسال مجبور به بستن آن می شوید؛ از ای رو، شما باید از ایده هایی استقبال کنید که متناسب با بودجه شما باشند. در اینجا شما را با چندین ایده راه اندازی رستوران آشنا خواهیم کرد:

غذاهای خانگی

این یک مفهوم جدید است که در طی سال های آتی توجه بسیاری را به خود جلب خواهد کرد. غذاهای خانگی در واقع غذاهایی هستند که در محیط رستوران پخته نمی شوند بلکه در خانه پخته می شوند. یک آشپز خانگی، خودش سفارشات را می گیرد و آن ها  طبخ می کند. پیشرفت فوق العاده که آشپزها در این زمینه داشته اند، نه تنها به خاطر این است که مردم غذاهای خانگی را دوست دارند بلکه بخاطر این است که اکثر این آشپز ها این کار را برای 10 ال 15 سال متوالی انجام داده اند و طیف گسترده ای از تجربیات را کسب کرده اند.

از آنجایی که این کار هزینه های بسیاری را شامل نمی شود؛ اکثر افرادی که این مهارت را دارند می توانند به راحتی پخت غذاهای خانگی را شروع کنند. موانعی که بر سر راه آشپزهای خانگی وجود داشته است هم اکنون به کمترین میزان خود رسیده، چرا که تکنولوژی هایی مانند سرویس های تحویل آنلاین و دیگر سرویس های دیجیتالی پشتیبان اینگونه کسب و کار ها هستند. امروزه، سیستم های تحویل آنلاین به عنوان خدمات رسان به آشپزهای خانگی عمل می کنند؛ همانطور که پیش از این درخدمت شیرینی پز ها و کیک پز های خانگی بوده اند. از این رو، از این فرمت به قدری استقبال شد که هم اکنون در سال 2018 به راحتی مورد تایید همگان است.

آشپزخانه مجازی

در حالی که اکثر مردم فکر می کنند که آشپزخانه مجازی و آشپزخانه خانگی هردو به یک مفهوم هستند اما اینطور نیست. در آشپزخانه مجازی یک نفر بیش از یک نام تجاری را اداره می کند و تمامی این برند ها ممکن است که توسط شخص خاصی مدیریت شوند ولی این امر همیشه صدق نمی کند و ممکن است که مدیریت ها متفاوت باشند. از سوی دیگر، تمامی افرادی که آشپزخانه خانگی را اداره می کنند، معمولا در آشپزخانه منزل خودشان اقدام به پخت و طبخ خواهند کرد. مهم ترین نکته این است که در آشپزخانه خانگی، معمولا یک برند ایجاد می شود که تمامی غذا ها تحت عنوان همان برند عرضه می شوند.

از آنجایی که این فرمت نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری اولیه ندارد, می تواند راهی آسان برای تازه کارانی باشد که قصد ورود به این صنعت را دارند. در اینجا می توانید با راه های باز کردن یک آشپزخانه مجازی آشنا شوید.

اغذیه فروشی سیار

کامیون های  فروش مواد غذایی در سال های گذشته محبوبیت زیادی را به دست آورده اند. این روش به سرمایه ای اندک برای شروع نیاز دارد و اگر شما کار خود را به خوبی انجام دهید می توانید سود چشمگیری را به دست آورید.  علاوه بر این، این روش می تواند به تازه کارانی که وارد این عرصه شده اند کمک بسیاری کند؛ چرا که نه تنها نیاز به سرمایه اولیه کمی دارند بلکه هزینه های عملیاتی نیز با کاهش بیش از اندازه به یاری آن ها خواهد شتافت. این امر در واقع نیاز به هزینه های اجاره بالایی ندارد که خود این امر باعث می شود تا تمامی مخارج تنها به خرید یک واگن سیار خلاصه شود.

یکی از مهمترین دلایلی که کامیون های غذای سیار را به عنوان یک انتخاب مثبت معرفی می کند این است که شما میتوانید مکان خود را به صورت روزانه عوض کنید. علاوه بر این، پیش از اینکه شما یک رستوران بزرگ را افتتاح کنید میتوانید با یک واگن کوچک شروع کنید، تمرین های لازم را انجام دهید و پس از اینکه تجربیات موردنظر را در این زمینه کسب کردید اقدام به باز کردن یک رستوران بزرگ کنید.

افتتاح یک رستوران درست مثل هر کسب و کار دیگری سختی های مختص به خود را دارد. حتی اگر شما در مرحله افتتاح با مشکل رو به رو نشوید به طور حتم چالش های بسیاری در این راه انتظار شما را خواهند کشید. ما در این بخش به معرفی ایده هایی پرداختیم که توسط آن ها می توانید با هزینه ی بسیار کم کسب و کار اغذیه خود را راه اندازی کنید اما دقت داشته باشید که این روش ها نیز خالی از ریسک و خطر نیستند. اگر بودجه بیشتری دارید می توانید ایده های دیگری را نیز در این زمینه بیابید. رستوران های نهارخوری، کافه ها، نانوایی ها و کابین های یخچالی از سری ایده هایی هستند که میتوانید در فرم رستوران از آنها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط