3 اشتباه رایج در جذب مشتری برای رستوران

اشتباه های رایج در جذب مشتری برای رستوران

راهنمای مطالعه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

روانشناسی انسانی نقش مهمی را در ایجاد یک تجربه صرف غذای مناسب برای مهمانان شما ایفا می کند. ما می خواهیم به برآورده ساختن ایجاد روابط میان مشتریانتان بپردازیم. زیرا که باید برای این کار ساختار قوی ایجاد کنید و از تکرار رفتارهایی که می تواند مشتری شما را ناراحت کند اجتناب کنید.

مهمانان شما قبل از این که مشتری باشند، مردم عادی هستند. پیدا کردن راه هایی که بتوانید به وسیله آن پاسخ گوی نیاز مشتریان باشد از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بزرگ ترین اشتباهات در برابر مشتریان رستوران چیست؟

در این جا ما سه اشتباه بزرگ را در رابطه با رستوران داری بیان و توصیه هایی را در جهت جلوگیری از انجام دادن این اشتباهات بیان می کنیم.

اشتباه شماره 1: شخصی نیست که با مشتری ارتباط برقرار کند

مسلما دو اصل مهمان نوازی و سرویس مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذب مشتری داشته باشد. رستورانی که این دو کار را برای مشتریان خود انجام ندهد اشتباه بزرگی کرده و به مرور مشتریان خود را فراری می دهد. پس همیشه به مشتریان خود خوشامد بگویید و این که آن ها را به میل کردن یک نوشیدنی خوش مزه دعوت کنید. این می تواند تاثیر زیادی در جذب کردن مشتری شما داشته باشد.

مشتری شما باید احساس کند که مانند یک ملکه و یا پادشاه در رستوران شما غذا می خورند و ایجاد کردن چنین حسی در مشتری می تواند تاثیر بسیار مثبتی در رونق رستوران شما داشته باشد.

از بهترین سیستم های CRM ( مانند باشگاه مشتریان و نرم افزار فست فود ، رستوران و کافی شاپ ) جهت دسترسی به اطلاعات مشتریان خود استفاده کنید، تا بیش ترین خروجی را در این زمینه تجربه کنید. مسلما اجرای تکنیک های مدیریت ارتباط با مشتری می تواند رفتار شما را با مشتریان عوض کند و این مساله به جذب مشتری ختم می شود.

همان طور که بزرگان روانشناسی می گویند، راز هر رابطه ی بزرگ، ارتباط است. مهمان نوازی شما، گرمای ارتباط را به مشتریان نشان می دهد و باعث می شود که مهمان از بودن در کنار شما احساس لذت کند که این مساله هیچ ارتباطی با چهار دیواری رستوران ندارد.

اشتباه شماره 2: ارائه یک تجربه عالی در رستوران

متاسفانه برای ما در صنعت غذا، انتظار یک بخش جدایی ناپذیر از رفتن به رستوران است. مسلما انتظار برای رسیدن منو، ارائه سفارش، آوردن نوشیدنی و آوردن غذا همگی می تواند برای مشتری دردآور باشد که اگر مدت طولانی منتظر بماند. ما باید بتوانیم مدیریت درستی در قبال انتظار مشتری خود داشته باشیم. بایستی قبل از هر چیز با ارتباط صمیمانه با وی بتوانیم وی را مجاب کنیم که وارد یک رستوران حرفه ای شده است. سپس وی را دعوت به خوردن یک نوشیدنی و یا پیش غذا کنیم که بلافاصله آماده می شود تا انتظار مشتری در جهت آماده شدن غذای اصلی دردآور نباشد.

زمان انتظار، زمان هدر رفتن است. کاهش زمان انتظار مشتری به طور مستقیم بر روی حافظه مشتری تاثیر مثبت می گذارد و باعث می شود که مشتری شما را دوست داشته باشد. و این می تواند منجر به  درآمد بیشتر و رونق کسب و کار شما بشود. پس به این نکته خیلی توجه کنید.

چگونه تکنولوژی به رستوران شما کمک می کند؟

روم

با پذیرش روم در رستوران خود پایان هرج و مرج نزدیک است. مشتریان می توانند برنامه روم را دانلود کنند. به آن ها اجازه می دهد که برگه های سفارش خود را مشاهده کنند و آن ها را مرتب کنند. مسلما استفاده از این برنامه این اطمینان خاطر را به مشتری می دهد که سفارش آن ها ثبت شده و قرار است به زودی آن را سرو کند.

گوگل مپ

برای رستوران خود یک سایت حرفه ای راه اندازی کنید. مسلما سایت حرفه ای می تواند از گوگل بازدید زیادی بخورد و این مساله می تواند مشتریان شما را افزایش دهد. در کلمات کلیدی که مشتریان در گوگل جست و جو می کنند جایگاه بگیرید تا روز به روز برند خود را قوی تر کنید. این مساله می تواند به صورت صدها مشتری شما را بازدید کنند و این در رونق کسب و کار شما بسیار موثر است. از ثبت آدرس خود در گوگل مپ غافل نشوید. در دنیای دیجیتال امروز، دسترسی راحت و سریع مهم ترین نکته است.

اشتباه شماره 3: توجه نکردن به مشتریان ثابت

آیا می دانید که 80 درصد از درآمد شما تنها از 20 درصد مشتریان به دست می آید؟

در ارتباط با برنامه های وفاداری در رابطه با مشتریان ثابت خود زیاد صحبت کردیم. سعی کنید که به مشتریان ثابت خود تخفیفات و  خدمات ارزنده ای ارائه کنید تا بتوانند روز به روز درآمد شما را بیشتر کنند. در حال حاضر بسیاری از رستوران ها به این مساله توجه نمی کنند و متاسفانه به مرور زمان بسیاری از مشتری های ثایت خود را از دست می دهند.

خوب اکنون که شما از برنامه وفاداری برای مشتریان رستوران خود بهره می برید. در این جا چند راه حل برای فناوری رستوران ها به شما کمک می کند تا برنامه خود را راه اندازی و رشد دهید.

یکی از پیشنهادات منحصر به فرد دادن کارت های کامپوننت به مشتریان وفادار است. این کارت ها نه تنها یک ایده بزرگ در جهت افزایش اعتماد سازی مشتریان است، بلکه افزایش مشارکت و رقابت در کارکنان را برمی انگیزد. این کارت شامل تجلیل و سپاس از خدمات ارزنده ای است که کارکنان شما انجام داده اند. در طراحی این کارت ها اغراق نکنید و آن چیزی که واقعیت دارد را بیان کنید.

هوش مصنوعی یکی دیگر از تکنولوژی هایی است که به وسیله آن می توانید ارتباط بهتری را با مشتریان خود داشته باشید. استفاده از این تکنولوژی برای رستوران های شلوغ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

پلتفرم هوش مصنوعی در زمینه بازاریابی، جمع آوری داده ها را به همراه دارد تا به وسیله آن بتوانید انتظارات مشتریان را برآورده سازید. این کار را از همان روزهای ابتدایی راه اندازی رستوران آغاز کنید.

جذب کردن، وارد کردن و تعامل

حالا که روش های موثر را آموخته اید، کافی است که:

  • مشتری هدف خود را جذب کنید
  • مشتریان بیش تری را وارد رستوران کنید
  • با مشتریان ارتباط برقرار کنید

اگر شما فکر می کنید اشتباهات دیگری نیز وجود دارد که ممکن است رخ دهد و با موضوعات ما در ارتباط است در بخش نظرات اعلام کنید تا دیگر همکاران شما در مدیریت رستوران، از تجربیات شما استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط