جناب آقای نادر رفتاری | مالک برند چلوکباب رفتاری

نقطه پیدایش و شروع فعالیت چلوکباب رفتاری به سال 1289 بازمی‌گردد؛ زمانی که رستوران‌داری در ایران مفهوم امروزی را پیدا نکرده و در سطح شهر تهران، تنها تعداد انگشت‌شماری رستوران وجود دارد که به معنای واقعی بتوان آن را رستوران نامید. حاج علی‌اکبر رفتاری (پدربزرگ نادر رفتاری)، اولین شعبه چلوکباب رفتاری را در میدان وحدت اسلامی در داخل بازارچه قوام الدوله افتتاح می‌کند و بدین طریق به میزبانی و ارائه غذای ایرانی به مشتریان خود می‌پردازد. شاید در آن زمان، حاج علی‌اکبر رفتاری چشم‌اندازی از وضعیت امروزی چلوکباب رفتاری و جایگاه فعلی آن در صنعت رستوران ایران نداشته باشد اما یک اعتقاد مشترک در باور تمامی کسانی که از ابتدا تا به امروز این برند را مدیریت کرده‌اند وجود داشته است، "باور به ارائه بهترین خدمات به تمامی مشتریان و رشد و توسعه روزافزون"، این باور اولیه در تفکر خاندان رفتاری جریان یافته و در هر دهه دستاوردهایی را به ارمغان آورده است.

داستان موفقیت جناب آقای نادر رفتاری | مالک برند چلوکباب رفتاری
جناب آقای عباس اکبرپور شاندیز | مالک برند رستوران شاندیز جردن

عباس اکبرپور شاندیز از سن 13 سالگی در مجموعه رستورانی پدری خود فعالیتش را آغاز کرده و در سال 74 رستوران شایان شاندیز را افتتاح کرد. ایشان با توجه به موفقیتی که در این مجموعه کسب نمود، توانست  پیشنهادهای زیادی را از سراسر کشور دریافت کند. با توجه به علاقه شخصی آقای اکبرپور به گسترش فعالیت رستوران داری، ایشان بعد از چند سال کار در رستوران شایان شاندیز و رساندن این مجموعه به ثبات، در سال 77 رستوران شاندیز را در تهران و در محله جردن (خیابان آفریقا) افتتاح کرد. از افتخارات آقای اکبرپور این است که  توانسته آوازه صنعت غذای ایران را به بیرون از مرزها ایران ببرد.

داستان موفقیت جناب آقای عباس اکبرپور شاندیز | مالک برند رستوران شاندیز جردن
جناب آقای امیر بهاری | مالک برند نایب بازار

آقای امیر بهاری خود را مالک فعلی برند نایب بازار معرفی می کند و این نشان از سابقه اجدادی این برند دارد که دست به دست از طریق جد، پدر بزرگ و پدر آقای امیر بهاری به ایشان رسیده است. تاریخچه این برند باز می گردد به سال 1230 که جد ایشان مسئولیت آشپز خانه ناصرالدین شاه در کاخ گلستان را بر عهده می گیرد که در همان سال ها در همین ملک فعلی نایب بازار را راه اندازی می کند. این برند اولین چلوکبابی ایران می باشد و گفته های امیر بهاری روایت نسل های مختلفی است که صنعت رستوران ایران پشت سر گذاشته و برند نایب در هر کدام از این دوره ها حضور داشته و داستان هایی برای گفتن دارد.

داستان موفقیت جناب آقای امیر بهاری | مالک برند نایب بازار
جناب آقای جعفر صفوی | مالک برند باگت

ظرافت، پشتکار و تمایز، اصول اساسی موفقیت در هر کسب و کاری است که با نگاهی به گذشته مجموعه باگت میتوان این سه عنصر را در تمامی تار و پور این مجموعه به وضوح رویت کرد. اگر به دنبال شاهدی برای تأیید این جمله باشیم که "هیچ موفقیتی اتفاقی نیست" ، می توان نام مجموعه باگت را با غرور بر زبان آورد.

داستان موفقیت جناب آقای جعفر صفوی | مالک برند باگت
جناب آقای علیرضا معصومی | مالک برند مجموعه رستوران های بونو

آغاز فعالیت رستوران بونو به سال 1386 باز میگردد، زمانی که آقای علیرضا معصومی اولین شعبه بونو را با هدف انتقال دانش تهیه و تولید پیتزای ایتالیایی به داخل کشور افتتاح میکند. علاقه ویژه علیرضا معصومی  به سبک و طعم پیتزای ایتالیایی که از غذاهای مورد علاقه وی در طی سال ها زندگی در ایتالیا بوده است، نقطه شکل گیری انگیزه و دلیل افتتاح رستوران بونو می باشد. از چالش های بونو در ابتدای کار، عدم وجود مواد اولیه خوب و همچنین عدم برخورداری از امکانات مناسب بوده است که شروع کار را با سختی هایی جدی مواجه می سازد اما این برند همواره با وجود این سختی ها از همان ابتدای امر تمام تلاش خود را کرده است تا خوبی ها را در کنار هم جمع کند و به مشتریان تقدیم کند.

داستان موفقیت جناب آقای علیرضا معصومی | مالک برند مجموعه رستوران های بونو
جناب آقای حسام ابوالقاسمی | مالک برند شمرون کباب

نقطه آغاز شکل گیری برند شمرون کباب به 15 سال پیش بازمی گردد. آقای حسام ابوالقاسمی به عنوان مالک و مدیر مجموعه شمرون کباب، ابتدا فعالیت خود را از طریق افتتاح کبابی توچال آغاز و پس از آن در سال 1392 اولین شعبه از شمرون کباب را افتتاح می کند. این برند در ابتدا فعالیت خود را با یک شعبه آغاز کرده و پس از آن با افتتاح شعباتی در محله هایی از قبیل نیاوران و پاسداران فعالیت خود را گسترش می دهد که در حال حاظر دارای 5 شعبه در شهر تهران می باشد. این مجموعه دارای 5 نوع کباب تخصصی در منوی خود می باشد و بنابر استراتژی خود سعی دارد از تنوع و تعداد غذاهایی که ارائه می دهد بکاهد و تمرکز خود را بر روی کیفیت بالای این تعداد محدود غذا بگذارد. شمرون کباب از جمله مجموعه های رستورانی است که با تکنولوژی روز همگام بوده و برای تسهیل سفارش دهی مشتریان خود اقدام به راه اندازی اپلیکشن و سایت سفارش دهی کرده است.

داستان موفقیت جناب آقای حسام ابوالقاسمی | مالک برند شمرون کباب
جناب آقای علاءالدین عسجدی | مالک برند گیلانه

علاءالدین عسجدی یکی از مدیران و موسسین مجموعه گیلانه واقع در بلوار صبا در محله جردن می باشد که تحصیلات خود را در رشته MBA در دانشگاه آلتو کشور فنلاند به انجام رسانیده است.  خانواده عسجدی از سال 79 در کار رستوران داری بوده و اولین مجموعه آن ها، کافی شاپ موگه بود که در سال 1381 این کافی شاپ را گسترش دادند و تبدیل به یک رستوران لبنانی شد. در نهایت این رستوران در سال 85 تبدیل به رستوران گیلانی شد که گلانه فعلی می باشد. آقای عسجدی رستوران گیلانه را به همراه پدر، برادر و خواهرشان مدیریت می کنند.

داستان موفقیت جناب آقای علاءالدین عسجدی | مالک برند گیلانه
جناب آقای امیر ابوالقاسمی | مالک برند هیوا

هیوا، نامی که ریشه در ادبیات کردی دارد و به معنای امید و آرزو می باشد که وقتی در حال حاضر به موفقیت مجموعه هیوا نگاهی می اندازیم،  در میابیم که آقای امیر ابوالقاسمی مالک این برند، در زمان انتخاب نام هیوا، آرزو های بزرگی برای این برند در نظر داشته است که امروز با موفقیت به آن جامعه عمل پوشانده است. در سال 1374 این برند با یک سیستم سنتی شروع به کار میکند که در آن زمان به دلیل ارائه یک کار متفاوت و متمایز، با استقبال قابل توجهی مواجه شد. این برند با هدف سلامتی و تغذیه سالم جامعه توسعه داده شده است که همچنان با اقتدار این رسالت خود را حفظ کرده است.

داستان موفقیت جناب آقای امیر ابوالقاسمی | مالک برند هیوا
جناب آقای دکتر حمید شاهین پور | مالک برند کافه لقانطه

کافه لقانطه در سال 1285 خورشیدی در دوره مظفرالدین شاه تاسیس شد. در واقع مظفرالدین شاه افرادی را برای تحصیل به پاریس فرستاد که این گروه در آن زمان شاهد انقلاب فرانسه بوده و در جستجوی مشروطه خواهی اقداماتی در راستای موفقیت این نهضت انجام می دادند. یکی از اعضای این جنبش آقای غلامحسین خان مولایی، در پاریس در رشته حقوق مشغول به تحصیل بود.  ایشان به یاد یکی از پاتوق های مشروطه خواهان در پاریس که کافه لقانطه پاریس بوده است پس از پیروزی جنبش مشروطه، کافه ای در تهران در باب همایون به نام کافه لقانطه افتتاح می کند. شعبه دوم این کافه در عمارت نظامیه یا عمارت میرزا آقا خان نوری در سال 1300 افتتاح می گردد و شعبه سوم هم پشت به پشت این عمارت رو بروی میدان بهارستان افتتاح می شود. سال ها بعد شعبه چهارم این کافه در خیابان لاله زار در کنار سینما مترو پل افتتاح می شود. به نوعی می توان گفت که کافه لقانطه اولین کافه ایران و اولین کافه زنجیره ای در ایران است.

داستان موفقیت جناب آقای دکتر حمید شاهین پور | مالک برند کافه لقانطه
جناب آقای حسن کوخایی | مالک برند شیرین پلو

شیرین پلو به عنوان یکی از برترین برند های رستورانی ایران، مخلوق تلاش های بی وقفه و نگاه متمایز جناب آقای حسن کوخایی، مالک و مدیر این برند می باشد. افتتاح اولین شعبه  این برند به سال 1386 باز میگردد، این برند با تفکر کسب لقمه حلال و با توجه به تغییراتی که در سبک زندگی مردم، معماری خانه ها که اغلب فضای کمی را به آشپزخانه اختصاص می دهند و تغییرات فرهنگ غذایی جامعه، راه اندازی شد. آنچه این برند را متمایز می سازد نحوه نگاه ویژه جناب آقای حسن کوخایی به این کسب و کار می باشد، دغدغه این مجموعه چیزی جز ارائه غذای سالم و با کیفیت به مشتریان نمی باشد چرا که اعتقاد دارند که سلامتی جامعه در گروی تغذیه سالم می باشد. به گفته ایشان بر پایه صداقت است که می توان به رشد و ماندگاری یک برند فکر کرد.

داستان موفقیت جناب آقای حسن کوخایی | مالک برند شیرین پلو
جناب آقای حسین کریمی | مالک برند لوکس طلایی

آقای حسین کریمی مالک و مدیر برند لوکس طلایی فعالیت خود در حوزه رستوران داری را از سنین جوانی آغاز کرده و هم اکنون 55 سال سابقه فعالیت درخشان در صنعت رستوران دارد. ایشان متولد شهر اراک بوده و پس از مهاجرت به شهر تهران، فعالیت خود را از جنوب این شهر آغاز کرده و با همت و تلاش شبانه روزی موفقیت قابل توجهی در این صنعت کسب کرده است.  ایشان پس از مدتی فعالیت در شغل قصابی، در سال 1350 رستوران لوکس ایرانی را افتتاح کرده و پس از 10 سال فعالیت، رستوران لوکس طلایی را در خیابان ولیعصر افتتاح میکند. صحبت های ایشان بسیار نوید دهنده و ارزشمند بوده به گونه ای که هر یک از فعالان این کسب و کار می توانند تجربیات ایشان را سرلوحه خود قرار دهد و گفته های ایشان می تواند چراغی در مسیر ناهموار و تاریک کسب و کار رستورانی باشد.

داستان موفقیت جناب آقای حسین کریمی | مالک برند لوکس طلایی
جناب آقای شادمان اکبری | مالک برند شادمان

شادمان اکبری متولد سال 1352، پس از اتمام دوره خدمت سربازی، فعالیت خود در صنعت رستوران را آغاز کرده است و در طی این سال ها مراحل مختلفی از پیشرفت در این صنف را با موفقیت سپری کرده است. آنچه رستوران شادمان را از سایر رستوران ها متمایز می کند، روزهای پر فراز و نشیبی است که مالک این برند در این صنعت پشت سر گذاشته و تمام جزئیات این کسب و کار را عمیقاً تجربه کرده است. ایشان اولین تجربیات خود در این صنف را با کار در قسمت های مختلف رستوران آغاز کرد اما نگاه بلند پروازانه و همت بالای ایشان باعث شد که کارمند ساده آن روزگار اکنون مالک یکی از برند های معروف صنعت رستوران ایران باشد. رستوران شادمان واقع در فشم که مهم ترین ویژگی این منطقه آب و هوای بسیار مطلوب آن می باشد، مکان مناسبی را برای مشتریان خود فراهم آورده است تا با منوی غذایی کامل خود پذیرای آنان باشد.

داستان موفقیت جناب آقای شادمان اکبری | مالک برند شادمان
جناب آقای غلامحسین بنایی | مالک برند ناب تهرانسر

غلامحسین بنایی، در سال 1335 در تهران متولد شد. ایشان با توجه به سابقه خانوادگی خود در این صنف ، از سن 6 سالگی به واسطه کافه ای که پدر ایشان در کوهپایه دربند داشتند با این کسب و کار آشنا شد. آقای بنایی در سال 1382 اولین شعبه کبابسرای ناب را در تهرانسر افتتاح می کند و همواره در طول این سال ها سعی داشته است کیفیت و تنوع غذاهای این رستوران را افزایش دهد. در این راستا، کبابسرای ناب دارای چهل نوع غذای لذیذ در منوی خود می باشد به طوری که در بین این چهل غذا، شش غذای سنتی و اصیل ایرانی که نمونه آن در ایران به ندرت یافت می شود قابل ارائه به مشتریان می باشد. آنچه آقای بنایی به عنوان یک ارزش محوری در کبابسرای ناب مد نظر قرار داده است، ارائه کیفیت و کمیت در کنار هم می باشد و جلب رضایت مشتری دغدغه اصلی این مجموعه می باشد.

داستان موفقیت جناب آقای غلامحسین بنایی | مالک برند ناب تهرانسر
جناب آقای عباس چیذری | مالک کبابسرای ندا

آقای عباس چیذری متولد سال 1352، مسئولیت راهبری مجموعه کبابسرای ندا را بر عهده دارد. آنچه کبابسرای ندا را برای مجموعه سپیدز متمایز می کند، قرار گیری آن در لیست اولین مشتریان سپیدز می باشد. از سوی دیگر آنچه این مجموعه را برای مشتریانش متمایز می کند کیفیت بالای غذاهای آن و همچنین این واقعیت است که اولین نان داغ کباب داغ تهران بوده است. ایشان این کسب و کار را به عنوان یک میراث خانوادگی در دست دارد؛ ایشان در سال 1371 نان داغ کباب داغ را راه اندازی می کند که در آن زمان برای مشتریان بسیار تازگی داشته و با استقبال بی نظیری مواجه شد.

داستان موفقیت جناب آقای عباس چیذری | مالک کبابسرای ندا
جناب هوفر بینا | مالک برند دژاوو

در نگاه اول به مجموعه دژاوو، شاهد یک اتفاق زیبا در صنعت رستوران ایران هستیم اما باید توجه داشت که پشتوانه این اتفاق زیبا، تعدد کسب و کار های مختلفی است که آقای هوفر بینا مالک برند دژاوو،  در صنعت رستوران ایران راه اندازی کرده و به بلوغ رسانده است. آنچه باعث شد هوفر بینا را در این مسیر گام بردارد، تنها عشق و علاقه فراوان ایشان به صنعت غذا می باشد و از نظر وی، هدفمند بودن مهم ترین عامل موفقیت در هر کسب و کاری است. هوفر بینا اولین فعالیت حرفه ای خود را با کار در مجموعه فروشگاه های میتاکیش شروع کرده و به سرعت در مسیر حرفه ای خود موفقیت های قابل توجهی را یکی پس از دیگری کسب می کند. ایشان پس از راه اندازی مجموعه های مختلفی از قبیل فودکورت باشگاه انقلاب، کافه دژاو و بسیاری از مجموعه های دیگر، رستوران دژاوو را در سال 1392 در خیابان مقدس اردبیلی افتتاح می کند.

داستان موفقیت جناب هوفر بینا | مالک برند دژاوو