مشارکت سپیدز در برگزاری چهارمین سمپوزیوم منطقه ای کیفیت، ویژه مدیریت در صنعت غذا

در راستای اهداف شرکت سپیدز در زمینه برگزاری و حامی گری رویداد های مرتبط با صنعت غذا، پس از شناسایی افراد و موسسات فعال در این زمینه ، مذاکراتی با مرکز استراتژی و توسعه علوم به عنوان شرکتی فعال در برگزاری همایش ها و سمپوزیوم های مرتبط با صنعت غذا و ارائه دهنده مشاوره های تخصصی به فعالان این صنف و همچنین برگزار کننده دوره های آموزشی و مدیریتی در صنعت غذا، انجام شد که نتایج حاصل از این مذاکرات، توافق به منظور مشارکت و همکاری در برگزاری چهارمین سمپوزیوم منطقه ای کیفیت؛ مدیریت در صنعت غذا بود. این سمپوزیوم در تاریخ سوم مرداد ماه در سالن همایش دانشگاه علامه طباطبائی از ساعت 15 الی 20 برگزار شد.

ظرفیت پذیرش سمپوزیوم 400 نفر بود که پس از تلاش های مرکز استراتژی و توسعه علوم از یک طرف و همچنین دعوت شرکت سپیدز از مشتریان خود ، این سمپوزیوم با استقبال گرم مخاطبان مواجه شد، در میان میهمانانی که در سمپوزیوم حضور داشتند، می توان به برند های معروف رستورانی از جمله مالکیت رستوران مسلم،  مجموعه پدر خوب و چلوکباب رفتاری به عنوان مشتریان سپیدز اشاره نمود. همچنین مجموعه هایی که اخیرا پا به عرصه حضور و رقابت در صنعت رستوران گذاشته اند نیز در این سمپوزیوم حضور داشتند که از جمله می توان به مجموعه telepizza (بزرگترین پیتزا تلفنی غیر آمریکایی دنیا با 2000 شعبه که با افتتاح 2 شعبه در تهران فعالیت خود را در ایران آغاز کرده است) اشاره نمود؛ حضور این مجموعه در این سمپوزیوم و پیگیری جدی برنامه هایی از این قبیل توسط  telepizza، حاکی از تصمیم جدی و حضور قدرتمند telepizza در بازار ایران است.

محور های همایش در حوزه های مرتبط با مباحث مدیریتی و بازاریابی در صنعت غذا بود که توسط اساتید برجسته و اعضا هیات علمی دانشگاه های معتبر در هشت سرفصل ارائه شد.

در ابتدا پروفسور یوسفی مطالبی با محوریت مدیریت منابع انسانی در صنعت غذا ارائه کرد و از آنجا که ایشان یکی از اساتید مطرح و برجسته در زمینه سخنرانی با روش داستان سرایی هستند، ارائه ایشان بسیار تاثیر گذار بود و مقبول مخاطبان قرار گرفت.

در مرحله بعد آقای دکتر ناصحی فر مطالبی در زمینه شیوه های توسعه تعداد شعب رستوران ها ارائه کرد و گفتنی است که انتخاب چنین موضوعی نشان از شناخت خوب از صنعت رستورانی و دغدغه های آن دارد چرا که یکی از اهداف هر صاحب رستورانی، گسترش تعداد شعب می باشد.

باتوجه به مشارکت سپیدز در برگزاری این سمپوزیوم، زمانی در حدود 15 دقیقه به سخنرانی در مورد سپیدز توسط آقای زارعی اختصاص داده شد که ایشان مطالبی در خصوص تاریخچه شرکت ، محصولات ، تغییر و تحولات اخیر، نقاط قوت و اهداف سپیدز ارائه کرد.

 

در ادامه نیز دکتر گلستان در زمینه برندسازی در صنعت رستوران سخنرانی کرد و در انتهای بحث از میهمانان به منظور پذیرایی در سالن اصلی دعوت نمود؛ مدت زمان نیم ساعت به پذیرایی از میهمانان اختصاص داده شد. همچنین تلاش شد تا از ظرفیت های موجود در زمان پذیرایی از میهمانان استفاده شود؛ به همین منظور پس از استقرار کانتر سپیدز در سالن پذیرایی و حضور تیم بازاریابی و فروش سعی شد با مخاطبان ارتباط برقرار کرده و در قالب گفت و گویی صمیمانه از نقطه نظرات ارزشمند مخاطبان بهره مند شده و همچنین اطلاعات مورد نیاز آنان در اختیارشان قرار داده شد.

پس از اتمام مراسم پذیرایی، میهمانان به منظور مشارکت در ادامه مراسم به سالن اصلی همایش بازگشتند که ادامه مراسم با سخنرانی دکتر علی رمضانی در زمینه فرانچایز در صنعت غذا آغاز شد و پس از ایشان دکتر گلستان از آقای شهرام فخار مدیریت و مالک مجموعه پدرخوب جهت ارائه پاره ای از تجربیات در زمینه مدیریت رستوران دعوت بعمل آورد که ایشان نیز مطالبی که چالش های هر رستوران داری می تواند باشد را برای صاحبان رستوران مطرح نمود؛ این بخش از برنامه نیز با استقبال قابل توجه مخاطبان مواجه شد.

در انتهای برنامه های سمپوزیوم، دکتر گلستان با ارائه مبحاثی جذاب با عنوان “دانش بازاریابی، رمز ماندگاری” خاتمه دهنده این سمپوزیوم بود.

در انتها نیز به رسم یادبود و ثبت خاطره حضور در سمپوزیوم عکسی دسته جمعی از میهمانان به همراه تیم مجری گرفته شد.