ضیافت بزرگان صنعت رستوران ایران در میهمانی سپیدز

ضیافت بزرگان صنعت رستوران ایران در میهمانی سپیدز

 

 

 

 

 

شب گذشته شرکت سپیدز طی مراسمی بزرگان صنعت رستوران‌داری ایران را گردهم آورد و تازه‌ترین تحولات و دستاوردهای این شرکت را به نمایش گذاشت. روسا و اعضای برخی اتحادیه‌های صنعت رستورانی، غذا و مدیران ارشد بهترین رستوران‌ها و کافه‌های تهران میهمانان این دورهمی بودند.

 در این مراسم که در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار شد مدیرعامل سپیدز، مدیر بخش تولید، مدیرعامل دلینو و

یکی از مسئولان کارت‌خوان‌های بانک پارسیان سخنرانی خود را انجام دادند.

همایون زارعی (مدیرعامل سپیدز) که آغازگر رسمی این مراسم بود در ابتدا با اشاره به گذشته سپیدز گفت سال 90 سپیدز پرمخاطب‌ترین نرم‌افزار حوزه غذا در ایران بود و این شرکت موفق شد تا پایان سال 95 بیش از 13 هزار مشتری را جذب کند. به گفته زارعی هم‌اکنون سپیدز در زمینه نرم‌افزارهای رستورانی بیش از 55 درصد بازار را در اختیار دارد و با فعالیت‌های خود موفق شده تاکنون 45 نماینده فعال در کشور داشته باشد. زارعی ادامه داد: سپیدز امروز از یک تیم 58 نفره تشکیل شده است و تا سال 96 این آمار به بیش از 60 نفر خواهد رسید. نرم‌افزار سپیدز تنها برای رستوران‌های سنتی نیست بلکه فست‌فودها، مراکز تهیه غذا، مجموعه های آبمیوه و بستنی، کافی شاپ و قهوه‌خانه‌ها، تالارها و تمامی صنوف مرتبط با غذا می‌توانند از این سرویس استفاده کنند. 

مدیرعامل شرکت سپیدز در بخشی از صحبت‌های خود به ادغام با شرکت همکاران سیستم اشاره کرد و گفت: نیازهای تکنولوژیک و بازار، شرکت ما را به این نتیجه رساند که باید تحولی بزرگ برای رسیدن به استاندارد مورد نیاز بازار ایجاد کنیم و از این رو  با این ادغام همکاران سیستم بزرگترین شرکت نرم‌افزاری ایران که در بورس هم حضور دارد حالا پشتوانه تکنولوژی و تجربه بازار شرکت سپیدز خواهد بود.

زارعی در انتها به اهداف این شرکت برای سال آینده اشاره کرد. به گفته زارعی محصول جدیدی از این شرکت وارد بازار می‌شود که برای فعالان این حوزه جذابیت خاصی خواهد داشت. این محصول جدید که نسخه اولیه آن در برخی رستوران‌ها تا چند ماه آینده پایلوت و تست می‌شود، سال آینده روانه بازار خواهد شد. به گفته زارعی از اهداف دیگر سپیدز گسترش شبکه فروش در شهرستان‌ها است، این شرکت  تصمیم دارد نرم‌افزار خود را در شهرستان‌ها هم مانند تهران فراگیر کند و برند خود را در آنجا هم توسعه دهد.

داستان موفقیت

بخشی از این مراسم به گفت‌وگو با افراد موفق حوزه رستوران‌داری اختصاص داشت که در آن با شهرام فخار و نادر رفتاری گفت‌وگو شد.

نادر رفتاری (مدیر رستوران رفتاری) نیز درباره کسب‌وکار خود گفت: رستوران رفتاری در سال 1289 کار خود را آغاز کرده است و من 31 سال پیش مدیریت آن را برعهده گرفتم. حدود هجده سال پیش هم شعبه دوم این رستوران افتتاح شد و هم‌زمان با آن همکاری با شرکت سپیدز هم آغاز شد. نادر رفتاری درباره تجربه کار با شرکت سپیدز گفت:  پس از همکاری با سپیدز توسعه کسب‌وکار ما راحت‌تر شده و سرعت کارها بالاتر رفته است و همچنین تکنولوژی کمک کرده تا خطاها را راحت‌تر کنترل کنیم.

شهرام فخار (موسس رستوران پدر خوب) نیز درباره شروع کار خود اینگونه گفت: من تاسیس رستوران پدر خوب را با سه میلیون تومان شروع کردم.

شهرام فخارکه  تا به امروز 432 رستوران راه‌اندازی کرده است و گفت:  تمرکز من قبلا روی کمیت بود و سعی می‌کردم تا در زمان کوتاه رستوران های زیادی را راه‌اندازی کنم اما الان نظر دیگری دارم و ترجیح می‌دهم تا تعداد رستوران‌های من کم باشد اما کیفیت آنها بالا باشد. شهرام فخار خاطر نشان کرد که در بیش از 200 رستوران از نرم‌افزار سپیدز استفاده می‌کند.

در ادامه مراسم مصطفی خدابنده‌ئی (مدیر بخش تولید سپیدز) هم از دستگاه جدیدی تحت عنوان «کیوسک» برای سفارش گیری در رستوران‌ها رونمایی کرد که دو مدل فوت کورتی و مدل تک رستورانی دارد و خود مشتری می‌تواند از طریق آن غذا سفارش دهد و هزینه آن را پرداخت کند. مشتریان می‌توانند پس از سفارش شماره موبایل خود را هم وارد کنند تا زمانی که غذا آماده شد به آنها اطلاع رسانی شود.

میلاد صابری (مدیرعامل دلینو) در بخش پایانی مراسم از ویژگی‌های دلینو گفت و سرویس این شرکت را معرفی کرد. صابری در این بخش گفت: دلینو با نرم‌افزار سپیدز یکپارچه است و زمانی که مشتری سفارش را ثبت می‌کند، سفارش مستقیم از چاپگر رستوران چاپ می‌شود و این امر باعث می‌شود تا روال کار رستوران دچار اختلال نشود و سرعت سفارش بالاتر از تماس تلفنی باشد.

در این مراسم نیز نماینده شرکت تجارت الکترونیک پارسیان توضیحاتی درباره همکاری این شرکت با سپیدز ارایه داد.

قرعه کشی

در انتها نیز، مراسم قرعه کشی در بین شرکت کنندگان برگزار شد که به قید قرعه 3 دستگاه کامپیوتر (All-In-One) به مجموعه رستوران زنجیره ای هانی، رستوران زنجیره ای گیلانه و رستوران پاسیالیز تقدیم شد.

عکس یادگاری پایان بخش ضیافت بزرگ سپیدز بود.