اولین کنفرانس بین المللی طعم و مزه برتر و سالم

اولین کنفرانس بین المللی طعم و مزه سالم و برتر در تاریخ 28 مرداد ماه سال 1396 در مرکز همایش های بین المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور جمعی از فعالان صنعت غذایی ایران و با هدف ارتقای دانش افراد، همگام شدن با استاندارد های بین المللی و افزایش توانایی در ارائه خدمات مناسب در این صنعت، طرح ریزی و اجرا شد. شرکت نرم افزاری سپیدز نیز به عنوان عضوی از خانواده غذایی ایران و شرکتی فعال در زمینه تولید نرم افزار های مدیریت فروش مجموعه های غذایی، حضوری ویژه در این کنفرانس داشت. حضور برندهای مطرح صنعت غذایی ایران در این کنفرانس نشان از حساسیت و دغدغه فعالان برجسته این صنعت به منظور تقویت و بهبود مستمر خود در کسب و کارشان دارد و امید است با انتقال استاندارد های موجود و به روز در سطح بین المللی، شاهد تحولی چشم گیر در صنعت غذایی ایران باشیم.

در واقع اسپانسر های کنفرانس شامل شرکت های فعال در صنعت غذا، با استقرار کانتر در محل لابی سالن کنفرانس و رونمایی از محصولات و خدماتشان، اولین آغاز کنندگان این رویداد بودند و به دنبال آن مراسم افتتاحیه راس ساعت 9 صبح با نوای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

آقای دکتر بیدار مغز داوطلب اولین بخش سخنرانی بودند؛ ایشان سخنران و مدرس تشریفات کاربردی بین المللی و متخصص طراحی و ارزیابی سخنرانی ها، گردهمایی‌‌ها، دیدارها و تورهای ملی و بین المللی هستند. نکات ارائه شده توسط دکتر بیدار مغز تا حدی جذاب و متناسب با نیاز مخاطبان بود که سخنرانی ایشان به یکی از بخش های به یاد ماندنی کنفرانس برای میهمانان تبدیل شد.

در ادامه نیز آقای عثمان از کشور ترکیه مطالبی در زمینه رستوران داری برای میهمانان حاضر در جلسه ارائه نمود؛ ایشان چهره ای مطرح در صنعت غذای ترکیه می باشند.

پس از سخنرانی دکتر عثمان از میهمانان دعوت شد تا به منظور حضور در مراسم پذیرایی به محل مربوطه مراجعه کنند. در این بخش از مراسم نیز میهمانان علاوه بر  شرکت در پذیرایی ویژه کنفرانس توانستنند مجددا  از محصولات شرکت های اسپانسر حاضر در لابی سالن بازدید کرده و در مورد محصولات و خدماتشان به بحث و گفت و گو بپردازند.

پس از مراسم پذیرایی، آقای فرانسوا حسین سرآشپز صاحب نام فرانسوی مقیم ایران و داور بین المللی برنامه تلوزیونی دستپخت با اشاره مستقیم به صنعت رستوران ایران و تمرکز بر مشکلات و  کاستی های این صنعت مطالبی ارزشمند برای مخاطبان ارائه نمود. همچنین ذکر برخی از تاکتیک های آشپزی نیز تکمیل کننده صحبت های ایشان بود.

در میان تمام سخنرانان کنفرانس، جناب آقای سید حسن میرهادی مدیریت رستوران خاله ملیحه لواسان سخنانی برخواسته از سال ها تجربه در رستوران داری را برای حضار ارائه نمود. ایشان صحبت های خود را با بیان این سوال آغاز نمود: طعم و مزه برتر چیست؟ و در ادامه به پاسخ این سوال پرداخت.

عدم آگاهی از جزئیات نحوه فعالیت حرفه ای در بین فعالان صنعت رستوران و عدم رعایت اصول و مهارت های مذاکره در این صنعت، محوریت صحبت های کامران صحت به عنوان یک مشاور و مدرس بازاریابی بود. آقای صحت بیان کردند که رعایت برخی نکات حرفه ای تا چه اندازه می تواند منجر به رشد کسب و کار شود و شاید دلیل اختلاف ما از کسب و کار های مشابه در سطح بین المللی عدم رعایت همین ظرافت ها باشد.

در بخش پایانی مراسم، با اهدا لوح و تندیس ویژه کنفرانس از مجموعه های شایسته صنعت تقدیر شد. در این میان شرکت سپیدز نیز دریافت کننده لوح و تندیس مراسم بود.