11 روش برای مدیریت بهتر فضای رستوران | بخش اول

مدیریت بهتر فضای رستوران

راهنمای مطالعه

زمان مطالعه: 5 دقیقه

زمانی که حوصله ی پختن غذا را ندارید و دلتان می خواهد از خانه بیرون بروید چه کار می کنید؟ شما به یک رستوران برای غذا خوردن می روید. طبق یک نظرسنجی در سال 2016، آمریکایی ها بطور متوسط چهار بار در هفته را بیرون از منزل غذا صرف می کنند. همچنین در حال حاضر، آمریکایی ها در رستوران ها دو میلیون دلار بیشتر از خواربار فروشی ها هزینه می کنند. این دو آمار به نفع مالکین رستوران هایی است که مشتاق به دست آوردن سود بیشتر هستند، و از آنجائیکه صنعت رستوران داری در سال گذشته یک فروش قابل ملاحظه ی 799 میلیارد دلاری داشته است، 26% رستوران های تازه افتتاح شده به دلیل رقابت بالای رستوران های قوی از گردونه خارج شدند.

راز موفقیت 74% رستورانی که موفق به ادامه ی کار خود شدند چیست؟

آنها رستوران خود را با خلق بهترین تجربه ای خوب برای مشتریان جدید و مهمانانی که دوباره باز خواهند گشت اداره می کنند.

در این مطلب 11 روش برای استفاده بیشتر از فضای رستوران را برای شما مطرح می کنیم . ساختن فضایی خوب و آرامش بخش برای مشتریان یکی از مهمترین مسائل برای خلق تجربه ارزشمند برای مشتری رستوران است.

1) بشنوید و یاد بگیرید

هربار که مهمانان شما از طریق سایت به شما سفارش می دهند و یا در خانه غذای رستوران شما را صرف می کنند، شما میتوانید از طریق عملکردهای آنها متوجه نیازهای آتی آنها شوید.

یکی از بهترین روش های ضبط و نگهداری ترجیحات مشتریان شما، نرم افزارهای رزرو میز می باشد. اکثر راه حل های دسته سوم رزرو میزها به شما پیشنهاد میدهد تا امکانی برای مطرح شدن علاقه مندیها، بیزاری ها،آلرژی ها، و مناسبت های خاص مهمانان خود ارائه دهید، برخی از رستورانها به مشتریان خود این امکان را می دهند تا از طریق حساب های شبکه های اجتماعی به سایت های رزرو آنها دسترسی داشته باشند. با امکان دسترسی مشتریا ن به سایت شما جهت رزرو، سیستم شما به سایت های شبکه های اجتماعی، با داده های قوی، جهت ایجاد پروفایل های کاربران دسترسی پیدا می کند میکند، این امر به شما امکان میدهد که یک پروفایل کاربری قوی از طریق سیستم فروش خلق کنید. با ثبت داده های بایگانی شده ی مشتریان در پروفایل مشتریان، از طریق پایگاه داده ها ی رستوران شما،توسط نرم افزار رزرو، همراه با نوت ها و سایر رزروها ، سرورها به شما خواهند گفت که چگونه می توانید بهترین محیط را برای بهترین تجربه ی مشتریان خود حاضر کنید. آیا مشتریان شما یک محیط آرام راترجیح میدهند؟ محیط بیرون ؟ کنار پنجره؟ یک جایگاه ویژه؟ پیشخدمت ها، و مدیران میتوانند پس از اتمام شیفت خود ترجیحات شما را به لیست خود اضافه کنند.

ترجیحات بایگانی شده ی مشتریان در پایگاه مدیریت ارتباط با مشتری رستوران شما، میتواند یک روش هوشمند برای اطلاع خدمه ی رستوران از ترجیحات مشتریان شما باشد: میزبانان می توانند مشتریان را به سمت میزی هدایت کنند که کاملا میتواند نیازهای آنها را برآورده کند، پیشخدمت ها نسبت به محدودیت های رژیمی و ترجیحات مشتریان بینش خواهند داشت، و مدیران خواهند توانست مکالمه های معنادارتر و ارتباطات عمیق تری با آنها یرقرار کنند.

2) بهینه سازی و بررسی جزئیات زمان انتظار برای میزها

برای پاسخگویی به دو سوال زیر هر روز به زمان تعویض پیشخدمت ها و شیفت ها توجه کنید:

زمان تقریبی تعویض هر میز برای یک شیفت بخصوص چه زمانی است؟

افراد تقریبا چند ساعت سر میزها مینشینند؟

اگر متوجه شدید که افراد سر میزهای یک پیشخدمت مشخص، به مدت بیشتری از میانگین سایر میزها مینشینند، قطعا سایر مشتریان، زمان بیشتری جهت نشستن سر میزها اانتظار خواهند کشید و پیشخدمت ها احتمالا در این مشکل سهیم هستند.

اگر میزهای یک بخش از رستوران شما دیرتر از سایر قسمت ها خالی شود شما میزهای کمی برای مشتریانی خواهید داشت که منتظر میز هستند.

این عمل این ریسک را در بر دارد که مشتریان از رزور خود ناراضی باشند و شکایت کنند، رستوران را ترک کنند ویا غذای خود را میل کنند و دیگر باز نگردند. شما سه انتخاب دارید:

  • به پیشخدمت خود آموزش دهید که بوسیله ی چه تکنیکی زمان انتظار میزها را کاهش دهد.
  • زمان کلی انتظار میزها را افزایش دهید(اما فقط در حالتی که متوجه شدید زمان انتظار میزهای اکثر پیشخدمت ها طولانی شده است)
  • بر روی تکنولوژی هایی سرمایه گذاری کنید که به پیشخدمت ها کمک میکنند تا اساسا زمان انتظار میزها کاهش پیدا کند. Toast GO که یک سیستم فروش کاملا یکپارچه است، یک پایانه ی فروش سنتی در یک سیستم دستی راحت، با کاربرد قوی و کامل را به شما پیشنهاد می دهد. رستوران هایی که از Toast Go استفاده می کنند، توانسته اند زمان انتظار میزها را کاهش و سود را افزایش دهند، و برای مشتریان یک تجربه ی شخصی با یک سیستم کامپیوتری فراهم کنند.

به زمان نشستن میهمانان توجه کنید (چه مدت است که میز اشغال است)، و اگر میز برای مدت زیادی اشغال بوده است، با پیشخدمت صحبت کنید. شما باید رفتارهای جالب مشتریان خود رابدانید، مثلا برخی از آنها هنگام بعدازظهر زمان بیشتری صرف نشستن در رستوران می کنند، و یا جمعیت های با تعداد متفاوت، زمان متفاوتی صرف نشستن می کنند.

3) نام ها را بخاطر بسپارید

51% مشتریان رستوران ها بیان می کنند، هنگامی که پیشخدمت آنها را بخاطر می آورد، تجربه ی صرف غذا برای آنها دلپذیرتر می شود. اگر تجربه صرف غذای مشتریان کم و کاستی داشته باشد، از هر چهار مشتری یک نفر از آنها دوباره باز نخواهد گشت. به پیشخدمت های خود آموزش دهید تا نام مشتریان را بخاطر بسپارند تا مشتریان خود را از دست ندهید.

هرگاه که یکی از پیشخدمت ها برای افراد جدیدی غذا سرو میکند، از آنها بخواهید تا اطلاعات مربوط به مشتری را در پایگاه CRM (مدیریت ارتباط با مشتری)، ثبت کنند. هنگامی که این مشتریان دوباره به رستوران شما می آیند، حتی اگر همان پیشخدمت مسئول میز آنها نباشد، تمامی کارکنان رستوران به اطلاعات مهم مشتری شما، از جمله نام آنها، دسترسی دارند، که باعث می شود دوباره به رستوران شما بیایند و طرفدار وفادار رستوران شما شوند.

4) چند دقیقه یکبار به میز مشتریان سر بزنید

اگر شما در یک رستوران کار کرده باشید، احتمالا این بازخورد را یکبار، دوبار، و شاید بیشتر شنیده باشید:” پیشخدمت به میزهای دیگر بیشتر از میز ما سر زده است، من او را هر 30 دقیقه یکبار دیده ام، و برای سفارش دادن و پرداخت مجبور شده ام به شدت دست تکان بدهم یا با صدای بلند او را صدا بزنم.”

بازدید از وضعیت میزها بصورت مرتب، و تخمین زدن اینکه در مرحله ی بعدی مشتریان به چه چیزی نیاز دارند، بر اساس اینکه در زمان صرف غذا در چه مرحله ای هستند، برجسته ترین ویژگی یک پیشخدمت است. همچنین انجام این کار ساده نمی باشد. تکنولوژی در این زمینه بسیار کمک کننده است: کل تیم شما میتواند با استفاده از پایگاه مدیریت مهمانان رستوران خود، به اطلاعات مهمانان خود، از جمله اینکه در روند صرف غذا در چه مرحله ای هستند، دسترسی پیدا کنید.

مدیریت رستوران باید بتواند در هر لحظه، پایگاه مدیریت مهمانان خود را بررسی کند و اطلاع حاصل کند که در چه مرحله ای از صرف غذا هستند. با در نظر داشتن این حقایق در مورد مهمانان خود، پیشخدمت ها و کارکنان قادر خواهند بود نیازهای مهمانان خود را بی درنگ تخمین زده و برآورده کنند. میزبانِ مهمانان در حال انتظار، می تواند از قبل زمان دقیق انتظار و اینکه چه کسی، کجا خواهد نشست را پیش بینی کنند.

یک یادداشت به پروفایل مهمانانی که بیش از میانگین زمان انتظار میزها را اشغال می کنند اضافه کنید. این کار به شما کمک می کند زمان دقیق اشغال شدن میز را بدانید و بتوانید درست تصمیم گیری کنید.

5) پایگاه رزرو آنلاین خود را بهینه کنید

بنابر گزارش ُتست (گزارش تکنولوژی رستوران ها در سال 2017) ، افرادی که زیاد در رستوران غذا صرف می کنند، سفارش آنلاین غذا را به عنوان بهترین تکنولوژی نام برده اند. اگر شما از سیستم رزرو آنلاین استفاده می کنید، سعی کنید لیستی از فضاهایی که مهمانان می توانند آنجا بنشینند تهیه کرده و در دسترس آنها قرار دهید، بدین ترتیب آنها می توانند به هنگام رزرو، مکان میز خود را انتخاب کنند.

اضافه کردن این گزینه به دو دلیل سودمند است: اول اینکه، مهمانانی که ترجیح آنها قویا این است که در محوطه ای بنشینند که دوست دارند، مطمئن می شوند که میز آنها در دسترس است. دوم، میزبانِ مهمانان در حال انتظار می تواند از قبل برای میزها برنامه ریزی کند و مجبور به جابه جایی افراد هنگام صرف غذا نشود.

اگر مهمانان شما به قصد نشستن در محوطه ای مخصوص مانند حیاط یا پشت بام می آیند، کارکنان شما قادر خواهند بود درخواست مهمانان را از قبل برآورده کنند و به آنها زمان دقیق تری جهت ماندن در صف انتظار را بدهند.

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط